Erbakan, Elini Öpmüştü! 30 Yıl Sonra Geri Alan CHP’li Belediye, Haznevi Tarikatı’nın Kaçak Yapılarını Böyle Yıktı

Suriye kökenli Haznevi tarikatının Gaziantep’teki kaçak yapıları CHP’li Şehitkamil Belediyesi tarafından yıkıldı.

Geçtiğimiz hafta YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Urfa ziyaretinde Haznevi Tarikatı Şeyhi Abdüsselam el Haznevi’nin elini öpmesi meselesi çok konuşulan olaylar arasında yer almış, gündeme bomba gibi düşmüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da daha önce 677 sayılı kanunu çiğneyip tarikatlara çokça ziyarette bulunmuştu. Seçim öncesi Nakşıbendi Tarikatı’na da ziyarette bulunmuş, bu olay da gündemden uzun süre düşmemişti.

Parti başkanlarının tarikat ve cemaat sevdası bir kenara dursun bu tarikat ve cemaatlere verilen haklar, ultra lüks yaşantıları da çok konuşulmaya devam ediyor. Aylardır sık sık gündeme gelen olaylardan biri de Menzil Tarikatı’nın lüks yaşantısı ve göstermekten çekinmediği serveti.

FATİH ERBAKAN TARİKAT ŞEYHİNİN ELİNİ ÖPMÜŞTÜ

Tarikatların açmış olduğu ve göz ardı edilen durumlardan biri de yapılan yasa dışı yapıtlar… Az önce de bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Urfa ziyaretinde Haznevi Tarikatı Şeyhi Abdüsselam el Haznevi’nin elini öpmesi meselesi çok konuşulmuştu.

Geçtiğimiz yıl Gaziantep’te göz göre göre 67 bin metrekarelik alana açılan dev Haznevi Tarikatı külliyesi de müftülük onaylı olduğu iddia edilerek açılmıştı.

30 YIL SONRA CHP GERİ ALDI

30 yılın ardından Gaziantep Şehitkamil’i geri kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk işi kaçak yapılara el atmak oldu.

TARİKATIN KAÇAK YAPILARINA GEÇİT YOK

Gaziantep Şehitkamil’in CHP’li Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Suriye kökenli Haznevi tarikatının Gaziantep’teki kaçak yapılarını böyle yıktırdı.

Suriye kökenli Haznevi tarikatının Gaziantep’teki kaçak yapıları CHP’li Şehitkamil Belediyesi tarafından yıkıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir